Gubałówka Atrakcje

Wypożyczenie rowerów odbywa się na Gubałówce a zwrot ma miejsce w centrum Zakopanego:

  • START

    ul. Droga Zubka 40 (Gubałówka)

  • META

    ul. Nowotarska 27B (Centrum / Mountain Concierge)

Wypożyczasz rower na Gubałówce i po zakończeniu swojej przygody wygodnie zostawiasz go w centrum Zakopanego.

Zjazd.pl to atrakcja nr 1 na lato w Zakopanem - odkryjesz Zakopane, jakiego nie znałeś!

Gubałówka – atrakcje

Miejscem szczególnym w Zakopanem jest Gubałówka. Planując podróż koniecznie trzeba mieć ten szczyt na uwadze i spędzić na nim tyle czasu, by skorzystać z atrakcji, jakie oferuje.

Oczywiście pierwszą z nich są niewyobrażalnie piękne widoki. O wschodzie i zachodzie słońca, wiosną, latem, jesienią i zimą – to, co ukazuje się naszym oczom ze szczytu nie może nie zachwycić. Gubałówka to jeden z najpopularniejszych punktów widokowych Zakopanego. Co ważne, nie jest zbyt wysoki, a przez to bardzo dostępny. Można wybrać pieszą wędrówkę i pokonać nieskomplikowaną trasę lub wsiąść do wagonika kolejki linowo-terenowej PKL, by po kilku minutach być na górze. Wjazd możliwy jest nawet z wózkiem dziecięcym. Rodzice podróżujący ze swoimi pociechami śmiało więc mogą zabrać je na szczyt. To doskonały plan na rodzinny relaks. Z Gubałówki widać m.in. Giewont, Nosal, Kopę Magury, Mały Kopieniec, Wielki Kopieniec, Dolinę Olczyska, Waksmundzki Wierch, Kozi Wierch, Świnicę, Kasprowy Wierch. Krajobrazy docenią wszyscy. Wielcy miłośnicy gór i ci, którzy dopiero poznają ich czar, wrażliwi na piękno natury i osoby uważające, że niewiele ich może wzruszyć i zaskoczyć.

Coś więcej niż widoki

Zakopane – Gubałówka – wrzucając to hasło w wyszukiwarkę mamy nadzieję na znalezienie cennych informacji na temat atrakcji szczytu. Szybko przekonujemy się, że nie tylko bajkowe pejzaże są mocną stroną Gubałówki. Na szczycie sporo się dzieje i nikt nie poczuje tam nudy. Poza zrobieniem zakupów i skosztowaniem pysznych, regionalnych dań, czas upłynie na korzystaniu z dostępnych form aktywności. Zima to szaleństwa na nartach, łyżwach i zabawa w nowoczesnym snowparku.

Latem natomiast odbywają się tam koncerty, funkcjonuje zjeżdżalnia grawitacyjna – zjazd w wózkach osiągających prędkość 23km/h przynosi wiele uśmiechu, do dyspozycji jest też park linowy zapewniający adrenalinę. Nie lada frajdę sprawia relaks na leżaku i obserwowanie otoczenia z najwyżej położonej w Polsce plaży. Gubałówka – atrakcje dla dzieci – warto zapoznać się z tym działem i poszukać odpowiedniej dla pociechy rozrywki. W wakacje organizowane są różnorodne zajęcia, być może maluch polubi malowanie na szkle, lepienie z gliny, czy taniec.

Odpowiedzi na pytanie – co robić na Gubałówce? jest niemało. Każdy znajdzie coś, co go wciągnie i sprawi, że podczas kolejnej wizyty w mieście pod Giewontem zachce wrócić na szczyt tej popularnej góry.

Rowery