Gubałówka Cennik, Bilety, Godziny Otwarcia

Gubałówka – kilka informacji

Wizyta na Gubałówce to obowiązkowy punkt wycieczki do Zakopanego. Szczyt gwarantuje niezwykłe widoki i szereg atrakcji dla młodszych i starszych turystów. Jak najbardziej polecamy pieszą wędrówkę. Podczas niej można chłonąć specyficzny klimat i cieszyć wzrok otoczeniem. Jednak osoby, które nie chcą lub z różnych przyczyn nie mogą zdecydować się na spacer, nie powinny rezygnować z chwil spędzonych na tym słynnym szczycie. Idealną opcją dla nich będzie wjazd kolejką linowo-terenową.

Ceny wjazdu na Gubałówkę - zobacz Cennik

Nowoczesna, wygodna, ze szklanym dachem – taka jest kolejka PKL na Gubałówkę. Jej wagoniki mieszczące ok. 120 osób, mijają się w połowie drogi. Wjazd na górę i pokonanie ok. 300 m różnicy wysokości zajmuje niecałe 4 min.

Bilety Gubałówka - cennik – to hasło chętnie wyszukiwane przez każdego, kto planuje podróż do Zakopanego. Dlatego postanowiliśmy zamieścić tutaj informacje na ten temat.

W sezonie wysokim – od 20 czerwca do 30 września, normalny bilet na kolej linowo-terenową na Gubałówkę kosztuje 18 zł w jedną stronę oraz 24 zł w obie strony, ulgowy – 16 w jedną stronę, a 20 zł w obie strony. Natomiast w sezonie niskim od 1 grudnia do 13 grudnia – normalny bilet w jedną stronę kosztuje 16 zł, w obie 22 zł, ulgowy kupimy za 14 zł w jedną stronę lub 18 zł w obie strony.

Gubałówka bilety ulgowe - przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom oraz seniorom powyżej 65 roku życia. Dzieci do lat 4 korzystają z darmowego przejazdu – trzeba jednak okazać ważny dokument potwierdzający ich wiek.

Dodatkowe opłaty należy uiścić za przewóz dużego bagażu, roweru oraz psa – 3 zł w jedną i 5 zł w obie strony.

Gubałówka – godziny otwarcia

Od stycznia do czerwca i we wrześniu – od godziny 9 do 20 – w ferie zimowe i weekend majowy do 21:30

Od lipca do sierpnia – od godziny 8 do 21:30

W październiku – od godziny 9 do 19

Od listopada do grudnia – od godziny 9 do 18 – podczas przerwy świątecznej do 21:30

Bilety na przejazdy można kupić na dolnej stacji Gubałówka, w siedzibie PKL na Krupówkach 48 lub w biletomatach zlokalizowanych na dolnej i górnej stacji Gubałówki, w przejściu podziemnym z Krupówek lub na Poczcie Głównej na Krupówkach.

Gubałówka – kolej linowa cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego w sezonie można się spodziewać tłumu turystów. Warto zakupić bilet online na stronie www.pkl.pl/gubalowka.

Dodatkowa atrakcja

Dobrym pomysłem jest zakup biletu w jedną stronę. Na dół warto wrócić rowerem. Na szczycie Gubałówki mieści się zjazd.pl – wypożyczalnia rowerów, oferująca nie tylko solidne pojazdy, ale też kilka ciekawych tras do wyboru. Zarówno amatorzy, jak i doświadczeni cykliści znajdą odpowiedni dla siebie odcinek do pokonania. Przejażdżka na jednośladzie to wyborna zabawa, okazja do poznania urokliwych zakątków i oczywiście dawka aktywności, cennej dla zdrowia fizycznego oraz psychicznego.


Wypożyczalnie rowerów działają na Gubałówce, w centrum Zakopanego i w Kościelisku. W tych punktach pracujemy codziennie od 9-19.

  1. przy Butorowym Wierchu ul. Butorów 5 - zachodnia część Gubałówki

  2. na szczycie Gubałówki, przy kolejce PKL, na tarasie widokowym

  3. przy Górnych Krupówkach 71-73 - obok restauracji STEAK przy placu zabaw dla dzieci Letnia ZABAWA

Punkty rowerowe ZJAZD.pl - Tutaj możesz odebrać rowery, a oddać w innym naszym punkcie. Rowery to super atrakcje na Gubałówce, dzięki rowerom poznasz prawdziwą Gubałówkę, całą Gubałówkę, której pasmo ma 20 km długości. To najlepsze atrakcje na lato na Gubałówce.

Rowery