REZERWUJ ONLINE

Gubałówka Dojazd, Wjazd, Zjazd

Jak się dostać na Gubałówkę?

Gubałówka to szczyt, na którym koniecznie trzeba spędzić czas będąc w Zakopanem. Miejsce jest wyjątkowe. Jego najmocniejszą stroną są oczywiście przepięknie widoki. Podziwianie ich trwa zwykle dość długo, ponieważ trudno oderwać wzrok od bajecznego otoczenia. Działa ono na nas kojąco, relaksuje i pozwala zapomnieć o tym wszystkim, co znajduje się na dole.

Gubałówka – dojazd

Na Gubałówkę dostaniemy się różnymi sposobami. Można wybrać transport busem, bądź samochodem od strony Kościeliska lub Poronina. Do dyspozycji kilka parkingów, m.in. parking - ul. Walowa Góra położony 50 m od ośrodka PKL, parking - ul. Szkolna oddalony od ośrodka o 180 m, czy parking - ul. Łukaszówki, zlokalizowany 1 km od ośrodka.

Gubałówka – wjazd

Na szczyt Gubałówki zabierze nas kolej linowo-terenowa PKL. Jej dolna stacja mieści się w centrum Zakopanego. Przejazd odbywa się w komfortowych wagonikach, i w niemal 4 minuty docieramy do celu. Widoki, jakie ukazują się naszym oczom są rewelacyjne. Wiele osób z pewnością wolałoby, by podróż trwała znacznie dłużej. Kolejka przystosowana jest do przewożenia wózków, dlatego śmiało można zabrać swoją pociechę, by pokazać jej magiczny świat gór.

Inną opcją jest skorzystanie z wyciągu krzesełkowego, który zawiezie nas na Butorowy Wierch, skąd „Szlakiem Papieskim” przejdziemy w ok. 40 min. na Gubałówkę. Podróż na szczyt zajmuje kilkanaście minut, podczas których mamy okazję delektować się wyjątkowymi krajobrazami. Cudna natura, otwarta przestrzeń, czyste powietrze, niezwykły klimat – zdecydowanie warto zdecydować się na przejażdżkę.

Piesza wędrówka

Osoby, które przepadają za górskimi wędrówkami z chęcią wybierają jeden ze szlaków prowadzących z Zakopanego na Gubałówkę. Czarny szlak wiedzie wzdłuż torów kolejki linowo-terenowej. Można zdecydować się na niebieski szlak na Michny, położone na wschód od Gubałówki, a następnie kierować się drogą za żółtymi oraz czerwonymi znakami. Inną propozycją jest niebieski szlak wiodący z Polany Szymoszkowej przez Butorowy Wierch.

Gubałówka – zjazd

Każdą wycieczkę warto uatrakcyjnić. Dlatego kiedy przyjdzie czas opuścić Gubałówkę udajmy się do wypożyczalni rowerów zjazd.pl, wybierzmy odpowiednią dla siebie, dostosowaną do możliwości trasę i ruszajmy na jednośladzie w dół. Przejażdżka da wiele pozytywnych emocji. Aktywność tego typu to ciekawa forma spędzania czasu z dziećmi, które przecież ubóstwiają ruch na świeżym powietrzu. Zachwytów spektakularnymi pejzażami nie będzie końca, o tym jesteśmy przekonani.

Wypożyczenie rowerów odbywa się na Gubałówce a zwrot ma miejsce w centrum Zakopanego:

  • START

    ul. Droga Zubka 40 (Gubałówka)

  • META

    ul. Nowotarska 27B (Centrum / Mountain Concierge)

Wypożyczasz rower na Gubałówce i po zakończeniu swojej przygody wygodnie zostawiasz go w centrum Zakopanego.

Zjazd.pl to atrakcja nr 1 na lato w Zakopanem - odkryjesz Zakopane, jakiego nie znałeś!

Z nami wyjedziesz na Gubałówkę GRATIS!

Sam wybierasz, którą przygodę chcesz przeżyć - zjazd z Gubałówki na Krupówki rowerem, eletrykiem lub hulajnogą.
Na Gubałówkę wywieziemy Cię GRATIS!
+48 501 590 590

KTÓRĄ OPCJĘ WYBIERASZ?
Rowery