REZERWUJ ONLINE

Gubałówka Kolejka PKL

Kolej PKL na Gubałówkę

W planach każdego, kto przybywa do Zakopanego powinna się znaleźć wizyta na Gubałówce, szczycie położonym na wysokości 1 126 m n.p.m. To jedno z najciekawszych i najpopularniejszych miejsc w Tatrach.

Na szczyt można wejść pieszo, my jednak polecamy wjazd koleją linowo-terenową. Podróż trwa niecałe 4 minuty. Szczegóły dotyczące biletów i cen dostępne są po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła – Gubałówka kolejka.

PKL Gubałówka – kilka ciekawych informacji

Warto podkreślić, że kolej powstała już w 1938 r., a jej budowa trwała niespełna 170 dni. Była drugą tego typu koleją w naszym kraju, zaraz po tej mieszczącej się w Krynicy-Zdroju. Jej zadanie polegało nie tylko na transporcie turystów, ale również mieszkańców oraz towarów. Pierwsze wagony dostarczyła szwajcarska firma.

W 2001 roku kolej przeszłą gruntowną modernizację. Obecne wagony są wygodne, nowoczesne i posiadają przeszklony dach, co ułatwia podziwianie widoków. Jednorazowo mieszczą ok. 120 osób. Przejazd dostarcza wiele pozytywnych wrażeń. Pokonując różnicę poziomów wynoszącą ok. 300 m nie można nie zachwycić się scenerią. Gwarantujemy, że widoki na długo zapadają w pamięć.

Gdzie dokładnie mieści się kolejka Gubałówka? Jej dolna stacja zlokalizowana jest w centrum Zakopanego. Wiodąca pod nią ul. Na Gubałówkę oferuje punkty gastronomiczne i stragany z pamiątkami. Ulica ta stanowi przedłużenie Krupówek.

A na szczycie…

Turyści będąc na szczycie Gubałówki sporo czasu przeznaczają na delektowanie się krajobrazami. Jest to zupełnie zrozumiałe. Wiosną, latem, jesienią, czy zimą – pejzaże zawsze są bajeczne. Jednak na Gubałówce można też zrobić zakupy, czy skosztować pysznych dań z regionalnej kuchni. Ogromną atrakcją od kwietnia do listopada jest zjeżdżalnia grawitacyjna. Trasę pokonuje się na wózkach osiągających prędkość 23 km/h. Latem dla dzieci organizowane są na Gubałówce rozmaite zajęcia, m.in. plastyczne. Zimą natomiast można podziwiać akrobacje narciarzy z perspektywy wygodnego leżaczka. Na tym szczycie nie można się nudzić!

Droga powrotna

Kolej linowa Gubałówka z pewnością przypadnie do gustu, ale wracając ze szczytu warto wybrać inny środek transportu, tak dla urozmaicenia. Proponujemy skorzystać z oferty firmy zjazd.pl, wypożyczyć rower i właśnie nim udać się w drogę powrotną, a następnie zostawić pojazd na Krupówkach. Przejażdżka jednośladem to niesamowita przygoda. Do wyboru jest kilka malowniczych tras, o różnych stopniach trudności. Dlatego zarówno amatorzy, jak i doświadczeni cykliści znajdą coś dla siebie. Porcja aktywności na świeżym powietrzu przyda się każdemu. Przemierzając górskie tereny na rowerze dbamy o kondycję, sprawdzamy swoje możliwości, a przy tym dobrze się bawimy i cieszymy fascynującymi pejzażami.

 

Wypożyczenie rowerów odbywa się na Gubałówce a zwrot ma miejsce w centrum Zakopanego:

  • START

    ul. Droga Zubka 40 (Gubałówka)

  • META

    ul. Nowotarska 27B (Centrum / Mountain Concierge)

Wypożyczasz rower na Gubałówce i po zakończeniu swojej przygody wygodnie zostawiasz go w centrum Zakopanego.

Zjazd.pl to atrakcja nr 1 na lato w Zakopanem - odkryjesz Zakopane, jakiego nie znałeś!

Z nami wyjedziesz na Gubałówkę GRATIS!

Sam wybierasz, którą przygodę chcesz przeżyć - zjazd z Gubałówki na Krupówki rowerem, eletrykiem lub hulajnogą.
Na Gubałówkę wywieziemy Cię GRATIS!
+48 501 590 590

KTÓRĄ OPCJĘ WYBIERASZ?
Rowery