Gubałówka – parking

Wypoczywając w Zakopanem staramy się tak zaplanować czas, by jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu. Chcemy poznać atrakcje miasta, poczuć jego atmosferę i przede wszystkim nacieszyć wzrok niewyobrażalnie cudownymi krajobrazami. W tym celu odwiedzamy pobliskie szczyty. Jednym z nich jest Gubałówka. Według wielu, relaks w mieście pod Giewontem bez odwiedzenia jej nie będzie udany.

Ci, którzy zamierzają dojechać do kolejki linowo-terenowej PKL samochodem, powinni zapoznać się z ofertą - parking Gubałówka. Do wyboru kilka opcji, m.in. parking – ul. Walowa Góra oddalony ok. 50 m od dolnej stacji, parking – ul. Szkolna w odległości ok. 180 m oraz parking – ul. Łukaszówki, z którego trzeba przejść spacerkiem kilometr do stacji kolejki.

W górę i w dół

Na szczyt Gubałówki można wejść pieszo. Trasa nie jest trudna i nie powinna nikomu sprawić trudności. Wędrówka taka to okazja do obserwowania niesamowitego otoczenia. Miłych wrażeń na pewno nie zabraknie. Choć czekają one również na turystów, którzy nie zamierzają maszerować i wolą podróż wygodnym, nowoczesnym wagonikiem kolejki linowo-terenowej PKL. W ciągu kilku minut dociera on na miejsce. Z tego rozwiązania także warto skorzystać.

Na Gubałówce trudno się nudzić, poza podziwianiem rewelacyjnych widoków, szczyt oferuje inne atrakcje. Doceniają go fani szaleństw na stoku, którzy ochoczo przybywają tam zimą. Na górze dostępna jest zjeżdżalnia grawitacyjna, są pace zabaw dla dzieci, można wypożyczyć leżak i poleniuchować. Należy też skosztować regionalnych dań i zrobić zakupy.

Kiedy już uznamy, że czas wracać. Zamiast przejażdżki kolejką proponujemy udać się do wypożyczalni rowerów – zjazd.pl. Firma oferują bardzo solidne jednoślady oraz możliwość wyboru jednej z kilku tras. Wytrawni cykliści, amatorzy i rodzice podróżujący z dziećmi – każdy znajdzie odpowiedni dla siebie odcinek, którego pokonanie sprawi mu wiele radości. Wycieczka rowerowa to znakomity pomysł. Łączy przyjemne z pożytecznym – relaksujemy się, delektujemy pejzażami oraz dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie.

Wypożyczenie rowerów odbywa się na Gubałówce a zwrot ma miejsce w centrum Zakopanego:

  • START

    ul. Droga Zubka 40 (Gubałówka)

  • META

    ul. Nowotarska 27B (Centrum / Mountain Concierge)

Wypożyczasz rower na Gubałówce i po zakończeniu swojej przygody wygodnie zostawiasz go w centrum Zakopanego.

Zjazd.pl to atrakcja nr 1 na lato w Zakopanem - odkryjesz Zakopane, jakiego nie znałeś!

Z nami wyjedziesz na Gubałówkę GRATIS!

Sam wybierasz, którą przygodę chcesz przeżyć - zjazd z Gubałówki na Krupówki rowerem, eletrykiem lub hulajnogą.
Na Gubałówkę wywieziemy Cię GRATIS!
+48 501 590 590

KTÓRĄ OPCJĘ WYBIERASZ?