Gubałówka Parking

Gubałówka – parking

Wypoczywając w Zakopanem staramy się tak zaplanować czas, by jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu. Chcemy poznać atrakcje miasta, poczuć jego atmosferę i przede wszystkim nacieszyć wzrok niewyobrażalnie cudownymi krajobrazami. W tym celu odwiedzamy pobliskie szczyty. Jednym z nich jest Gubałówka. Według wielu, relaks w mieście pod Giewontem bez odwiedzenia jej nie będzie udany.

Ci, którzy zamierzają dojechać do kolejki linowo-terenowej PKL samochodem, powinni zapoznać się z ofertą - parking Gubałówka. Do wyboru kilka opcji, m.in. parking – ul. Walowa Góra oddalony ok. 50 m od dolnej stacji, parking – ul. Szkolna w odległości ok. 180 m oraz parking – ul. Łukaszówki, z którego trzeba przejść spacerkiem kilometr do stacji kolejki.

W górę i w dół

Na szczyt Gubałówki można wejść pieszo. Trasa nie jest trudna i nie powinna nikomu sprawić trudności. Wędrówka taka to okazja do obserwowania niesamowitego otoczenia. Miłych wrażeń na pewno nie zabraknie. Choć czekają one również na turystów, którzy nie zamierzają maszerować i wolą podróż wygodnym, nowoczesnym wagonikiem kolejki linowo-terenowej PKL. W ciągu kilku minut dociera on na miejsce. Z tego rozwiązania także warto skorzystać.

Na Gubałówce trudno się nudzić, poza podziwianiem rewelacyjnych widoków, szczyt oferuje inne atrakcje. Doceniają go fani szaleństw na stoku, którzy ochoczo przybywają tam zimą. Na górze dostępna jest zjeżdżalnia grawitacyjna, są pace zabaw dla dzieci, można wypożyczyć leżak i poleniuchować. Należy też skosztować regionalnych dań i zrobić zakupy.

Kiedy już uznamy, że czas wracać. Zamiast przejażdżki kolejką proponujemy udać się do wypożyczalni rowerów – zjazd.pl. Firma oferują bardzo solidne jednoślady oraz możliwość wyboru jednej z kilku tras. Wytrawni cykliści, amatorzy i rodzice podróżujący z dziećmi – każdy znajdzie odpowiedni dla siebie odcinek, którego pokonanie sprawi mu wiele radości. Wycieczka rowerowa to znakomity pomysł. Łączy przyjemne z pożytecznym – relaksujemy się, delektujemy pejzażami oraz dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie.

Wypożyczalnie rowerów działają na Gubałówce, w centrum Zakopanego i w Kościelisku. W tych punktach pracujemy codziennie od 9-19.

  1. przy Butorowym Wierchu ul. Butorów 5 - zachodnia część Gubałówki

  2. na szczycie Gubałówki, przy kolejce PKL, na tarasie widokowym

  3. przy Górnych Krupówkach 71-73 - obok restauracji STEAK przy placu zabaw dla dzieci Letnia ZABAWA

Punkty rowerowe ZJAZD.pl - Tutaj możesz odebrać rowery, a oddać w innym naszym punkcie. Rowery to super atrakcje na Gubałówce, dzięki rowerom poznasz prawdziwą Gubałówkę, całą Gubałówkę, której pasmo ma 20 km długości. To najlepsze atrakcje na lato na Gubałówce.

Rowery