Gubałówka Szlak

Idziemy na Gubałówkę

Gubałówki, jako jednego z najpopularniejszych szczytów w Zakopanem nie można pominąć podczas swego wypoczynku. Mimo, że miasto pod Giewontem jest bardzo ciekawe i przyciąga wieloma atrakcjami, trzeba wygospodarować czas na wyprawę na Gubałówkę. Piesza wędrówka będzie rewelacyjnym doświadczeniem. Pozwoli poczuć charakterystyczną atmosferę gór, pobyć blisko fascynującej przyrody, a obserwowanie fascynujących widoków doda nam energii, pozwoli się odprężyć i wprawi w zachwyt. Poza tym, na szczycie czekają rozmaite rozrywki, m.in. park linowy, zjeżdżalnie grawitacyjna, czy plac zabaw dla dzieci. Trudno się dziwić, że hasło – Gubałówka szlak - jest tak chętnie wyszukiwane przez osoby planujące odpoczynek.

Ruszamy z Krupówek

Wycieczkę na szczyt Gubałówki warto rozpocząć na słynnych Krupówkach. Znajdujemy się na wysokości Kościoła św. Rodziny i podążamy za czarnymi znakami. Wędrując mijamy Muzeum Tatrzańskie, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej oraz szpital. Docieramy do Gładczyńskiego Potoku, wkrótce wychodzimy na otwartą przestrzeń i rozpoczynamy wyprawę pod górę. Chwila spaceru zalesionym zboczem, jesteśmy przy torze kolejki linowo-terenowej PKL i idziemy wzdłuż niego. Zauważamy, że jest coraz bardziej stromo. Wchodzimy do małego lasu i w niecałe 30 min. docieramy do celu, czyli na szczyt góry. Szlak Gubałówka z Zakopanego do trudnych nie należy. Pokonanie go to masa frajdy i okazja do nacieszenia się klimatem, świeżym powietrzem i scenerią.

Turyści, którzy poczują niedosyt i zechcieliby jeszcze powędrować, mogą ruszyć dalej. W odległości ok. 2 km od Gubałówki znajduje się inny szczyt, który warto odwiedzić – Butorowy Wierch. Nie sposób odmówić sobie wycieczki, tym bardziej, że trasa łącząca oba szczyty - Gubałówka Szlak Papieski, bo tak się ją nazywa, jest niesamowicie malownicza.

Droga powrotna

Wyjątkowa, pełna atrakcji, niezwykle popularna – oto właśnie Gubałówka. Trasa piesza to źródło wielu miłych wrażeń. Skoro jednak w jedną stronę weszliśmy pieszo, w drugą – na dół, wybierzmy się na jednośladzie. Brzmi ciekawie, prawda? Na Gubałówce mieści się firma zjazd.pl, która oferuje wypożyczenie roweru i jedną z kilku tras o różnych stopniach trudności do wyboru. Pojazdy zostawiamy na Krupówkach, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Wycieczka na rowerze to fantastyczny pomysł na wspólne spędzenie czasu wraz z pociechami. Można pokazać im cudowny świat gór oraz zachęcić do aktywności, która jest tak cenna. Pokonując trasę spoglądamy na otoczenie z innej strony, poznajemy nowe, nieznane do tej pory zakątki i co ważne – świetnie się bawimy.


Wypożyczalnie rowerów działają na Gubałówce, w centrum Zakopanego i w Kościelisku. W tych punktach pracujemy codziennie od 9-19.

  1. przy Butorowym Wierchu ul. Butorów 5 - zachodnia część Gubałówki

  2. na szczycie Gubałówki, przy kolejce PKL, na tarasie widokowym

  3. przy Górnych Krupówkach 71-73 - obok restauracji STEAK przy placu zabaw dla dzieci Letnia ZABAWA

Punkty rowerowe ZJAZD.pl - Tutaj możesz odebrać rowery, a oddać w innym naszym punkcie. Rowery to super atrakcje na Gubałówce, dzięki rowerom poznasz prawdziwą Gubałówkę, całą Gubałówkę, której pasmo ma 20 km długości. To najlepsze atrakcje na lato na Gubałówce.

Rowery