Gubałówka Wyciąg Krzesełkowy

Gubałówka – wyciąg krzesełkowy

Być w Zakopanem i nie znaleźć się na słynnej Gubałówce, to byłby poważny błąd. Szczyt ten jest przecież jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Tatr. Miłośnicy pieszych wędrówek na pewno chętnie ubiorą wygodne buty i ruszą na Gubałówkę, ale nawet ci, którzy nie chcą lub nie mogą udać się na taką wyprawę, mają okazję spędzić czas na szczycie.

Opcjami dla nich są kolej linowo-terenowa, czyli podróż w wagoniku lub wyciąg krzesełkowy Gubałówka. Obie ciekawe i dostarczające mnóstwo emocji. Wielu turystów decyduje się na drugą z nich, ponieważ mają wtedy okazję do oddychania świeżym, rześkim, górskim powietrzem i odnoszą wrażenie, że to, co najpiękniejsze w otoczeniu jest niemal na wyciągnięcie ręki. Wyciąg Gubałówka oferuje dłuższą podróż, niż kolej linowo-terenowa, co jest niewątpliwym plusem. Kilkanaście minut spędzonych nad ziemią pozwala nacieszyć się specyficznym klimatem, uświadomić sobie potęgę gór i totalnie oderwać się od rzeczywistości. Wyciąg krzesełkowy zabiera nas na Butorowy Wierch, skąd w ok. 40 min. przechodzimy „Szlakiem Papieskim” na Gubałówkę.

Nie tylko widoki

Oczywiście najistotniejszym powodem, dla którego turyści odwiedzają Gubałówkę są widoki na Tatry i Zakopane. Można się nimi zachwycać długie godziny i wcale nie wkrada się nuda. Jednak warto wiedzieć, że szczyt ma do zaoferowania o wiele więcej. Zimą miejsce to doceniają fani szaleństwa na stoku i jazdy na łyżwach, latem natomiast do dyspozycji jest ciesząca się ogromną sympatią zjeżdżalnia grawitacyjna z serpentynową trasą, czy park linowy zapewniający nutę adrenaliny. Atrakcji dla młodszych i starszych turystów nie brakuje. Będąc na szczycie Gubałówki można też zrobić zakupy i skosztować pysznych, regionalnych dań.

Gdy czas wracać

Na Gubałówce jest tak ciekawie, że właściwie trudno zmusić się do jej opuszczenia, ale kiedy wreszcie trzeba będzie to zrobić, warto pomyśleć o dodatkowej rozrywce. Skoro na szczyt wjechaliśmy wyciągiem, wrócić możemy innym sposobem. Polecamy przejażdżkę jednośladem. Aktywność ta da masę frajdy. Na Gubałówce funkcjonuje wypożyczalnia rowerów zjazd.pl. Poza solidnym pojazdem wybieramy od razu jedną z kilku klimatycznych tras. Jedne przeznaczone są dla amatorów i rodzin z dziećmi, inne ucieszą wytrawnych cyklistów. Wycieczka rowerowa to doskonały pomysł, solidna dawka wysiłku fizycznego wyzwoli endorfiny i zbawiennie wpłynie na samopoczucie. Podziwianie otoczenia na jednośladzie jest niezwykłym doświadczeniem.

Wypożyczenie rowerów odbywa się na Gubałówce a zwrot ma miejsce w centrum Zakopanego:

  • START

    ul. Droga Zubka 40 (Gubałówka)

  • META

    ul. Nowotarska 27B (Centrum / Mountain Concierge)

Wypożyczasz rower na Gubałówce i po zakończeniu swojej przygody wygodnie zostawiasz go w centrum Zakopanego.

Zjazd.pl to atrakcja nr 1 na lato w Zakopanem - odkryjesz Zakopane, jakiego nie znałeś!

Rowery