Routes


 

3h - Śladem Tatrzańskich dolin

Zastanawiasz się, czy w 3h można przeżyć w Zakopanem piękną przygodę? Oto gotowy pomysł! Rowerowa wycieczka na 3h śladem tatrzańskich dolin. To trasa także dla amatorów – kilka podjazdów zrekompensują liczne zjazdy i bliskość przyrody!

 

Trasa

Zeskanuj kod QR

Zeskanuj telefonem kod QR:

blank

lub kliknij przycisk:

Trasa Google Maps

Czas

3h

Dystans

3h

Odkryjesz

1Góralska, Tradycyjna Wieś
Z naszej wypożyczalni w centrum Zakopanego ruszasz wygodną, słoneczną estakadą w stronę Kościeliska - prawdziwej góralskiej wsi z tradycjami. Czeka Cię kilka podjazdów, ale wysiłek się opłaci. W centrum Kościeliska czeka na Ciebie prawdziwa perła góralskiej architektury, czyli Kościół Św. Kazimierza. A na przeciwko kościoła swój punkt ma najbardziej znana cukiernia na Podhalu czyli Samanta. To idealne miejsce by nagrodzić się za wysiłek pysznym deserem lub zimną lemoniadą. Szczególnie polecamy torcik hiszpański!
2Dolina Kościeliska
Po skręcie w boczną, mniej uczęszczaną uliczkę o nazwie Rysulówka czeka na Ciebie energiczny zjazd! Wiatr we włosach, promienie słońca, piękne widoki - doskonała zabawa cały czas z górki! W ten sposób dotrzesz aż w Kiry, czyli do bram Doliny Kościeliskiej!
3Droga pod Reglami
W Kirach wjeżdżasz na Drogę pod Reglami. Jesteś już w Tatrzańskim Parku Narodowym, otoczony pięknymi widokami i przyrodą. Ta sceneria pozwala oderwać się od codzienności, naładować baterie i zrelaksować. Droga pod Reglami ciągnie się od Doliny Chochołowskiej aż do Zakopanego - cały czas w parku narodowym, z dala od zgiełku ulic. Będzie kilka pagórków. W tych trudniejszych miejscach amatorzy mogą po prostu zsiąść i przeprowadzić rower. Spacer z rowerem w takiej scenerii to także wielka przyjemność. Szum potoków, klimatyczne mosteczki, wodospady i formacje skalne. Ahhh... wyobrażasz sobie to? Po drodze mamy także prawdziwą Bacówkę, gdzie warto wstąpić na chwilę przerwy - skosztować pysznego oscypka i uciąć pogawędkę z Bacą lub Gaździną.
Rowery